RSS na
Příspěvky
Komentáře

Areál pevných kontrol

s podporou města Ostrava městského obvodu Ostrava-Jih a Ostravskými městskými lesy a zelení jsme připravili  „Areál pevných kontrol pro širokou veřejnost“

Fialová kolečka na mapě jsou místa, kde je v lese očíslovaný kontrolní bod. Hledejte vždy v centru kolečka. Reálně na takovém místě najdete hnědě natřený dřevěný hranol na vrcholu s bíločerveným půleným čtvercem. V bílém poli je napsáno číslo kontrolního bodu, podle kterého poznáte, že jste na tom místě, které jste se rozhodli najít.

Na mapách používáme pro označení terénu a objektů speciální značky. Jejich legendu, naleznete na spodním okraji mapy.

Spolu s mapou jsou slovní popisy všech 25-ti kontrolních míst, kde se nachází pevná kontrola. Na přední straně mapy je ve fialovém čtvercovém rastru piktogramový popis kontrolních bodů od čísla 31 do 55 (tento popis využívají pouze ti, kteří už ví a umí číst piktogramy).

Dvojité kolečko s trojúhelníkem je jedno ze dvou míst, kde se nachází stojany s plastovou mapou a odkud si můžete zvolit směr a trasu postupu.Areál_pevných_kontrol.1B

Mapa areálu pevných kontrol ke stažení (formát PDF)

Navržené tratě včetně mapy (formát PDF):    1A      1B     1C       2A     2B    2C

Kdokoliv si své schopnosti může otestoval sám a případně nám poslat dosažené časy na výšeuvedených tratích.

Mapa Bělského lesa pro orienťáky je na stojanech vyrobená z plastu. Na zadní straně mapy je plastová kapsa, ve které jsou papírové mapy APK Bělský les v měřítku 1:10000 (1 cm na této mapě je ve skutečnosti 100 metrů).

Komentáře jsou uzavřeny.