Čertův vrch 2010

Čerťák 2010 - první závod jarního žebříčku!

Čert Jindra

Vítejte na stránkach 1. JKŽ, který organizuje SKOB Ostrava dne 27. března 2010 v prostoru Čertův vrch u Nového Jičína.
Aktualita:

Na základě komplikovaného a náročného jednání s masmédii se podařilo zajistit příslib účasti televizního štábu TV Polar, který vyrobí reportáž z 1. závodu jarního krajského žebříčku Moravskoslezského kraje v orientačním běhu a veřejného závodu v orientačním běhu jednotlivců.
Takže si umyjte krk, zalátejte děravé dederony a do lesa se učešte!
Zpráva hlavního rozhodčího:

V neděli, 21.3.2010, bylo provedeno proběhnutí vytipovaných tratí 1. JKŽ, který pořádá náš klub dne 27.3.2010 v oblasti Čerťáku u Nového Jičína.
Konstatuji, že jak tratě, tak i podklady pro tratě jsou připravené a v takovém stavu, že to zakládá důvod ke spokojenosti.
Co dnešní den ukázal? Terén závodu je plně způsobilý a s ohledem na vývoj počasí (předpokládané další oteplení) zmizí i poslední zbytky sněhu z otevřených a zastíněných severních pasek. Silně taje, což znamená, že podložka bude měkká v údolních částech, tam, kde jsou suché rýhy (ve svazích), tak tam lze očekávat menší potůčky. Co nás netěší, je, že lesáci přes přísliby které nám dali, tak tento týden vyrazili do lesa. Jsou zde čerstvě započaté probírky a některé paseky jsou rozšířeny. Změny nejsou v bezprostředním okolí kontrolních stanovišť, ale při postupu na nebo od kontrol na ně závodníci mohou narazit. Nejsou to však změny rozsáhlé, spíše nepatrného rozsahu. Celkově příroda zatím tvrdě spí, takže viditelnost je velmi dobrá, i světlezelené hustníky (z náletových dřevin a bezu) jsou velmi dobře prostupné a průhledné.
Vzkaz pro účastníky 1. JKŽ: dobře se připravte a na závod pozitivně nalaďte, jde o první závod sezony - klasickou trať, která Vás prověří.

Hlavní rozhodčí závodu
Ing. Josef Juřeník - SK OB Ostrava