RSS na
Příspěvky
Komentáře

Eva Juřeníková v Ostravě

Dne 27.9.2011 se v DK Prezentace Eva1Akord konala beseda s naší členkou a zároveň dlouholetou reprezentantkou v OB Evou Juřeníkovou. Stalo se tak na přání a žádosti členů klubu a jejích příznivců (zejména manželů Rokoszových), kteří pro její trvalý pobyt ve Švédsku nemají možnost se blíže seznámit s tím jak trénuje, jak závodí a co těm jejím pěkným výsledkům na světové scéně OB, předchází.

Eva ve své prezentaci ukázala proč se rozhodla pro pobyt ve Švédsku, jaké tréninkové metody používá, zvláště v přípravném období, kdy je ve Švédsku ještě na začátku jarní sezony sníh a led a jak a čím se tento fakt  musí vykompenzovat.

S velkým zájmem se setkali i sdělení jejích osobních zážitků z posledního MS ve Francii, kdy na každém závodě ukázala, kde a jak chybovala a proč k těm chybám došlo a taky jak jednotlivé závody prožívala a jak se hlavně na ně připravovala aby v soutěži nejlepších obstála co nejlépe.

WCLiberec1Ve svém vystoupení ukázala i jak jí ke stálému zlepšování pomáhají moderní systémy, zvláště záznamy pomocí GPS-ky, i jak na základě jejich rozborů zaměřuje svůj speciální trénink na očekávané závody na WCupu, na WOC i na jiných místech. Tajemství úspěchů je, ale i v tom, jak se stravovat, jak regenerovat a jak o orienťáku přemýšlet. Eva se svěřila i s tím, že stále ještě objevuje možnosti jak se zlepšit, stále poznává, že schopnosti lidského těla zlepšit se jsou stále ještě před ní. Proto ji i orientační běh baví tak, že je její významnou součástí života.

Po skončení více jak jeden a půlhodinové prezentace se ještě utvořili hloučky diskutujících a padali další otázky, na které nedošlo při prezentaci. Zejména starší členové klubu, kteří stáli při jejích začátcích Josef Kroča, Herbert Diener, Jiří Ryšavý, Milan Svěchota, Jindra Hostaš, Ota Maceček, z více jak 30-ti posluchačů (nejen z klubu MOV, ale i BOV – manželé Staří, AOP, AOV a HAV) měli na ni dotazy a komentáře k tomu co vyslechli a co by chtěli ještě blíže vědět.

Prezentace Eva2Celá akce byla ukončena focením skupinek s Evou i bez ní, abychom měli památku z dnešního dne (viz přiložené fotky).

Všichni jí přáli hodně dalších úspěchů při jejích vystoupeních na světové scéně, hlavně však pevné zdraví a neutuchající elán pro „život s orienťákem“.

Josef Juřeník

Komentáře jsou uzavřeny.