RSS na
Příspěvky
Komentáře

Rok Zajíce

9. závod SZL byl ve znamení zajíce a Valentýna. Čínský kalendář mi nic neříká, zamilovaný jsem průběžně od dětství (jen ten objekt se neustále měnil, aby se později stabilizoval). 🙂 Proběhnout se po Porubě v duchu výše uvedeném jsem si opravdu nemohl nechat ujít.

Jak je dobrým zvykem pro závody zimní ligy i tento byl něčím ozvláštněn. Kromě běhu po kontrolách v sídlišti a lese byly tři kontroly (zaječí nory) doplněny o prvky O-trailu. Identifikace byla sice jednodušší, ale přece jenom se závodníci museli zastavit a soustředit, aby vepsali do průkazu správnou volbu. A také musím přiznat jedno překvapení. Když jsem totiž doběhl na první kontrolu a uviděl pouze kleště, pomyslel si něco ošklivého o nenechavých spoluobčanech.  Po proběhnutí tří kontrol jsem však usoudil, že nám stavitelky chtěli ztížit dohledávky zcela programově…  Prostě na sídlišti žádné lampióny.

Celkově závod dopadl, myslím, na jedničku – pořadatelé zajistili vlídné zázemí, organizace klapala (včetně vyhlášení vítězů…) a vlastní technické provedení také. A to prosím i přesto, že všichni závodníci byli několikrát upozorněni, že trať je stavěna pomocí Slunce a klacíku skupinou blondýnek, tudíž protesty jsou zcela bezpředmětné. Výhrady mohly být pouze k mapě. Ta starší část z roku 1984 opravdu měla slabiny, které ovšem byly eliminovány tím, že stavitelé umístili kontroly na opravdu výrazné morfologické prvky a objekty. Ovšem i zde platí zásada OB, že všichni závodníci měli podmínky stejné a bylo jen na nich, jak se s touto situací vypořádali.  A když vyšlo i perfektní počasí …

Ten kdo se nezúčastnil, může jen litovat, že nevyužil nabízené situace otestovat si aktuální formu před zahájením jarní sezóny.

Petr J.

Komentáře jsou uzavřeny.