Komentáře

MČR na klasice

Tomáš V.

Mistrovství České republiky na klasické trati 2016

O víkendu 1. – 2. 10. se sjeli orientační běžci z celé České republiky, aby si poměřili síly a aby zabojovali o tituly mistrů ČR na klasické trati. Závody uspořádal oddíl OK Lokomotiva Pardubice v Pusté Rybné. Z našeho oddílu se tohoto klání zúčastnilo 10 závodníků, většina spala pohromadě v příjemném prostředí Jimramova (pro příště dopředu objednat hospodu!).

Běželo se v kopcovitější části Vysočiny. Les byl krásný, na mapě převažovala bílá barva, ale našly se i partie smrkových hustníků. V terénu bylo velké množství cest a pěšinek, v prostoru nedělního finále byly i podmáčené oblasti se spoustou vodotečí a pár skalek. Tratě byly dlouhé a pěkné, většina tratí přesahovala 6 kilometrů, stavěny byly tak, aby prověřily především rychlost závodníků, schopnost udržet směr a zpomalit do dohledávky.

V sobotu se běžela kvalifikace, z našeho klubu si možnost bojovat ve finále o medaile vyběhl jen Josef J., který za chladného a deštivého počasí v nedělním finále, doběhl v kategorii H60A na krásném 12. místě. V hlavních kategoriích si tituly vyběhli Miloš Nykodým a Jana Knapová.

Závody byly pěkné, snad se příští rok sejdeme ještě v hojnějším počtu a lépe rychlostně připraveni 😉