RSS na
Příspěvky
Komentáře

Tento víkend (6.-7.5.) se uskutečnilo MČR ne sprintových štafetách a sprintu v samotém centru Brna.

Autor Tomáš V.

Největší sprintová akce letošního roku

Mistrovství a Veteraniáda České republiky se letos odehrála v centru Brna za pořadatelství Žabovřesk. Ale postupně jak jsme tuto akci prožili my:

V sobotu jsme vyjeli do moravské metropole, po propletení se labyrintem brněnských ulic jsme zaparkovali nedaleko ZŠ Kotlářská, kde bylo situováno centrum celé „monstrakce“. První závodní den proběhly sprintové štafety na kopci kolem dominanty města – hradu Špilberk. Protože do startu kategorie MIX bylo času dost, tak jsme šli sledovat dramatické boje v hlavní kategorii. Když jsme po několika hodinách konečně vyběhli na trať, zjistili jsme, že to nebude žádná procházka růžovým sadem – značné převýšení, postupy, na kterých jsme se nemohli koukat jen na křoví kolem cestiček, ale i na vrstevnice, pasáže v hradě plné schodů, zdí, zapeklitých voleb, schovaných kontrol a v neposlední řadě výhledy na město. Prostě skvělý zážitek.

Vyčerpáni jsme se šli osprchovat do školy, rozložit si spaní ve třídě, o kterou jsme se dělili s turnovským oddílem. Navečer jsme se vydali hledat vhodnou restauraci, což se zdálo kvůli přísnému embargu na centrum Brna, jako nadlidský úkol, ale nakonec to nebylo tak složité.

Neděle byla ve znamení individuálních závodů. Ráno se běžela kvalifikace sprintu kategorie DH21, ke které byla přidružena Veteraniáda. Běhalo se v parku Kraví hora a okolní zástavbě. Předem byli účastníci dosti skeptičtí k prostoru, ale stavitel ukázal, že tento terén nebyl vybrán jen tak pro nic za nic a závodníci se z cíle vraceli s úsměvem na tváři. Po závodě nás většina odjela, ale já zůstal, abych si vychutnal historické centrum z pohledu závodníka. Tradiční předstartovní procedura – vyzvednutí čísla, projití karanténou a můžu vyrazit na trať. Stavitel nás nejdřív potahal v okolí kostela sv. Petra a Pavla po starých hradbách a spletí schodů, kde byla nejedna zajímavá volba. Potom jsme přeběhli uličkami a kluzkými podchody do parku a cíle na Moravském náměstí u slavné sochy Jošta Moravského.

Víkend to byl opravdu krásný a i nějaké ty úspěchy byly: Josef Juřeník skončil v H65 na krásném 2.místě, gratulujeme!

Mapy najdete ke shlédnutí na FCB SKOB Ostrava. Další články například na O-news.

Zanechte odpověď