RSS na
Příspěvky
Komentáře

Paprsek – ŽA a ŽB

ŽA a ŽB Morava na Paprsku 13.– 14. 5. 2017

René V.

O uplynulém víkendu jsme vyrazili na společné závody žebříčku A a žebříčku B Morava pořádané Severkou Šumperk u horské chaty Paprsek poblíž Starého Města pod Sněžníkem.

Většina závodníků parkovala v lomu pod kopcem a na shromaždiště to měla 2,3 km s 220 výškovými metry. Taková rozcvička před závodem, aby se rozhýbalo tělo ztuhlé několikahodinovou jízdou.

Na sobotu pořadatelé připravili závod na klasické trati, který se běžel v krásném horském terénu, kde nebyla nouze o bažinky, hustníky, cesty, průseky, pěšinky, vysoké borůvčí a „voňavé památky“ na lesní zvěř. Některé závodnice prohlašovaly, že kolem nich dokonce běžely laně a pod kopyty se jim chvěla země. Protože laně byly pouze dvě, tak asi zveličovaly, nebo neví, jak to vypadá, když se jim pod nohama zachvěje zem.

Doběh od sběrky do cíle, dlouhý více jak 200 m, prověřil, jak je na tom kdo fyzicky nebo jak se umí „kousnout“.

Terén i tratě byly krásné a všem zúčastněným se moc líbily. K náladě také přispělo počasí s příjemnými teplotami, bez deště a s občasným sluníčkem.

Z 15 členů našeho klubu, kteří závod absolvovali se dostal na stupně vítězů pouze Jirka Vávra, který obsadil v kategorii H75B druhé místo. Z dalších umístění stojí za zmínku pouze 8. místo Tomáše Vavříka v kat. H18B a 10. místo Vládi Horáčkové v kat. D35B.

Po závodě část závodníků odjela domů, aby je druhý den nahradili jiní, část odjela přespat do Starého Města a někteří zůstali přes noc na shromaždišti.

Druhý den čekala závodníky krátká trať. Počasí od rána opět přálo, ale někteří z těch, co měli znovu stoupat nahoru na sjezdovku, měli nutkání to vzdát. Přesvědčila je pouze vzpomínka na krásné terény, které je nahoře čekají. Když ale ve dvou třetinách stoupání viděli vytyčený asi 200 metrový povinný úsek v traverzu přes sjezdovku a plně pochopili, co je čeká, měli chuť vzdát to podruhé. Pořadatelé se totiž vyřádili a trať postavili v dosti prudkém svahu s kamenitou podložkou a kopami kupek, kde závodnicí hráli hru „Hledej svoji kupku, šmudlo“.

Nestranný pozorovatel mohl vidět, že i mnozí elitní závodníci měli problém nalézt kontroly, které hledali. Chyb se nevyvaroval nikdo a na špici se dostal pouze ten, kdo jich udělal méně. Závěrečné prudké stoupání na sběrku vzalo většině závodníků poslední zbytky sil a museli se hodně nutit, aby se rozběhli do cíle. Ti účastníci, kteří chtěli vzájemně bojovat aspoň ve sprintu k cílové krabičce, mohli využít k odpočinku a odlehčení latrínu stojící hned vedle sběrky.

Z 12 členů klubu, kteří se zúčastnili nedělního závodu se dostal na bednu Tomáš Vavřík, který v kategorii H18B obsadil třetí místo. Josef Juřeník skončil v kat. H60B těsně pod stupni vítězů na 4. místě a Martina Hulenková skončila v kat. D40B na 10. místě.

Vyhlašování vítězů probíhalo již za začínajícího deště, který se během krátké doby změnil v pořádnou průtrž mračen. V tomto nečase se ukázal Honza Holec jako kavalír a se svým vozem provozoval kyvadlovou dopravu, aby aspoň některé účastníky tohoto vydařeného zájezdu dopravil k jejich autům v lomu pod kopcem. Díky.

 

Fotky jsou k nahlédnutí na rajčeti MOV.

Zanechte odpověď