RSS na
Příspěvky
Komentáře

Pustevny 2018

Po-novoroční výstup na Pustevny

V sobotu 6. ledna 2018, na svátek Tří králů, zorganizoval Pavel Štětínský tradiční zimní turistický výstup nebo spíše přechod z Ráztoky přes Pustevny do Kunčic pod Ondřejníkem. Byl určen především pro mladé členy klubu, které trénuje, ale mohou se ho zúčastňovat (a taky zúčastnili) i dospělí členové klubu a rodiče dětí – dětských členů klubu.

Výhled počasí vypadal na sobotu velmi slibně. Na nádraží v Ostravě-Vítkovicích, k odjezdu vlakem v 8.35 hodin, se nás sešlo více než 30, další ještě přistoupili v Ostravě-Kunčicích a na zastávce Čeladná jako poslední trenérka Martina. Takže nakonec nás bylo celkově 35!

Už ve vlaku šli někteří otužilí do krátkých rukávů a odkládáním zatepleného spodního prádla do batohů v žádném případě nepochybili. Začátek trasy (nepočítaje pár set metrů ušlých z konečné stanice autobusu) byl na Ráztoce, u dolní stanice lanovky. Úvodní tradiční téměř kolmý výšlap po opuštění asfaltky (po modré) dal pořádně zabrat a hlavně zahřál. Ale pak to již „šlo“. Až těsně před Pustevnami to poněkud klouzalo a někteří vzpomínali na nesmeky. Přesto jsme dobu výstupu podstatně zkrátili, takže byl komfortní čas na odpočinek, občerstvení, oběd, ale také na malou procházku přímo na Pustevnách.

O půl jedné jsme vyrazili na druhou část trasy (po zelené) směr sedlo Tanečnice a sešupem dolů do Kunčic pod Ondřejníkem. I tady to ze začátku klouzalo vzhledem k rozbředlému sněhu na umrzlém podkladu, ale o 300 metrů níže se už šlapalo zase fajn.

Ve 3 hodiny odpoledne dorazili první z nás do Koliby Pod Stolovou. Kamarád Pavla připravil všem pochutiny, které si objednali, včetně vynikající zelňačky.  Zde nás vítali členové klubu, manželé Rokoszovi, kteří tam vyjeli z Frýdlantu nad Ostravicí na horských kolech. Před půl šestou, po prodiskutování toho, co jsme prožili a jak se nám vše líbilo, jsme vyrazili na zpáteční vlak. Někteří už i rozjařeni, a tak ve vlaku bylo veselo, až milo.

Všichni jsme si řekli, že příští rok se tato tradiční akce nesmí přerušit, abychom opět zjistili, jak jsme na tom s povánoční kondicí a rovněž s odolností a zvládáním adrenalinových situací, nezbytných to vlastností a dovedností pro zvládání situací v orientačním běhu.

Pavle a Martino, děkujeme!

Sepsal: Josef Juřeník

Zanechte odpověď