RSS na
Příspěvky
Komentáře
Uff... Doufám, že tahle bude za 30.

Uff... Doufám, že tahle bude za 30.

Těžko říct, co bylo hlavní příčinou slabší účasti na 4. kole zimní ligy, které bylo vlastně v pořadí šesté. Po dvojím odkladu – už nebylo kam couvnout – se sešlo 5 pořadatelů a 4 + dvacet závodníků v Dobroslavicích v přívětivém šenku místní kuželny. Skorelaufové kontroly byly rozesety po celém lese a bylo vidět, že jejich umístění mělo hlavu a patu. Před jarem byla připravena dlouhá trať pro ty, kteří na to měli a ještě delší pro ty, kteří nejsou tréninkově pilní. Na zemi byla vrstva roztátého sněhu s namrzlou povrchovou kůrou. Boty jsme měli promočené po pár metrech, ať člověk šel, kudy chtěl. Při vytahování z krusty jsem si parádně podrápal promrzlé kotníky. Protože tentokrát běhání docela bolelo, byl limit 120 minut dostatečný. A využila ho zhruba polovina závodníků! Ani nejotrlejší neposbírali všechny kontroly. Trať pro C s pevným pořadím, kdy vítěz měl přes hodinu, byla taky slušná nakládačka. Za sucha by bylo vše jiné… Při zimní lize by se jistě neměly běhat jen kolotočové sprinty, ale tady už mnohým svítila červená kontrolka.

Výsledky si už každý přečetl, ale přesto si neodpustím odkázat na vítězku a posledního v kategorii B. Poslední měl nejvíce bodů, ale kvůli penalizaci je prošustroval.

Těch 29 lidí v sobotu v Dobroslavicích ukázalo, že orienťáci nejsou z cukru. Cítím s pořadateli, kteří museli do lesa ještě jednou po závodě sbírat kontroly. Nebylo to kdovíjak hezké dopoledne, ale bude z těch, na které se nezapomíná. Dík dámo a pánové.

A za ty papuče to stálo… 🙂

Z Dobroslavic a od zapnutého radiátoru, pro oddílové stránky.

Jindra Hostaš

(Výsledky –  mapa –  fotky)

Komentáře jsou uzavřeny.