Příspěvky
Komentáře

Zimní běh Bělským lesem

Překážky na trati Zimního běhu

V rámci přípravy na další závody SZL 2009/2010 jsem se rozhodl, že se proběhnu po našem „Běláku“ a trochu tak eliminuji bohatý stůl vánočního období. Využil jsem k tomu již 4. ročník „Zimního běhu Bělským lesem“ pořádaný Romanem Balážem – známým canis krosařem. Bylo nás 34 rozdělených do 3 mužských a 2 ženských kategorií a z toho byli zvlášť ještě hodnoceni běžci se psy. Zrovna tato skutečnost mě moc nenadchla, zvlášť když před startem mě těsně za zády štěkalo asi 10 psů nachystaných vyrazit ve druhé vlně za námi běžci a snad nás i převálcovat. Z orienťáků tam byl ještě Honza Fousek z AOV, Tomáš Sochor a Rosťa Puščizna z HAV. Organizátor připravil celkem dva okruhy, jeden dlouhý 0,9 km, který se šel po pilinovce a druhý dlouhý 2,6 km terénem napříč lesem po stezkách a stezičkách, což nám orienťákům velmi vyhovovalo.

Vše bylo solidně vyznačeno kusy červenobílé pásky a ještě cedulemi označujícími jednotlivé kilometry. Po „tvrdém“ se šli jen dva asi 100 metrové úseky. Oba okruhy se šli dvakrát v pořadí nejdříve okruh po pilinovce, pak dvakrát napříč lesem a nakonec znovu pilinovka. Každý okruh byl „zpestřen“ steeplovou vložkou, přeběhnutím přes 5 asi půl metru vysokých překážek, které jsou v centru pilinovky. Při jednom přebíhání přede mnou jeden z pejskařů na poslední překážce to po doskoku neustál a byl z toho dost tvrdý dopad na umrzlou zem. Ráno totiž asi hodinu a půl sněžilo a na celé trase byly cca 3 cm čerstvého sněhu a někde to i dost klouzalo. Blahořečil jsem si, že jsem si vzal boty s pořádnými hřeby. Hlavně v terénu se výborně osvědčily.

A jak jsme skončili? Honza byl v celkovém pořadí na 9. místě, Tomáš na 14. místě, já na 21. místě (s průměrem téměř přesně 5 min/km, a měl jsem z toho vcelku dobrý pocit) a Rosťa asi 25. místo. Ve svých kategoriích já a Tomáš jsme nakonec obsadili 3. místa. Takže jsme si užili i vyhlášení a předávání diplomů.

Při vyhlášení jsme obdrželi i pozvání na sobotu 2.1.2010, kdy stejný organizační team připravuje „Ostravský novoroční zimní maratón v Bělském lese“ s prezentací v restauraci U Bohuša, což je vedle našeho baráku – (bývalé jesličky) kde chceme příští rok mít i my, z SK OB Ostrava, shromaždiště nočního OB, který je součástí PKŽ MSKS 2010. Je tam volba i na půlmaratón a dokonce i na 1/4 maratón. Info o této akci lze najít na stránkách: www.beskydcup.estranky.cz, resp. na www.ostravskymaraton.estranky.cz.

Takže po silvestrovských závodech lze i příští rok si zvolit některý z nabízených krosových běhů jako součást doplňující zimní přípravy orienťáka.